Чи існує життя після місії? Мовчання-в-півроку
Фото - Галіне, руки - мої:) 2014 рік |
Що було далі? Чоловік не один раз утирав мої сльози, книжка Кеті Девіс про Уганду летіла у далекий куток від болю і свіжості пересадженого коріння. Ще не раз очі прикипатимуть до мапи і ховатимуться від фейсбучних фотографій місіонерських друзів, які так щедро сипали африканськими усмішками у стрічці, наче кулями у самісіньке серце. Ще не раз мені не хотітиметься казати незнайомцям, що я "колишній місіонер" (бо ж як це?) а Африка усе снитиметься, і снитиметься, і снитиметься....
Певно, грамотна книжка дала б цьому якесь толкове визначення - типу "пост-місіонерський синдром" чи "післяафриканська депресія" з купою прикладів, фотографій і рецептом одужання. Тільки от фішка в тому, що я не хочу лікуватися. Той, хто хворий на Африку, хворіє довічно.
Мій світ знову перевернувся із голови на ноги (із реальності, де бода-боди, люди,люди,люди - у реальність, де люди, машини,машини,машини), і ще не раз перевернеться, мов пісочний годинник - скляний і прозорий, відкритий до всього світу, вразливий і такий неідеальний, але, певно, знайомий для тих, хто так само довічно хворий на Африку.
Коментарі
Дописати коментар